چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم روز ملی پاکستان در هتل پارسیان استقلال

 

 شب گذشته (سه شنبه  1397/1/21 ) مراسم روز ملی پاکستان با حضور سفرای کشورهای مختلف در تهران و شخصیت‌های دیپلماتیک در محل  سالن دریای نورهتل پارسیان استقلال تهران، برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی هتل پارسیان استقلال ،مراسم روز ملی پاکستان که بیش از 400 نفر از مقامات کشوری و لشگری کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی حضور داشتند با شکوه تمام در سالن دریای نور هتل پارسیان استقلال برگزارشد. آقای صالحی مدیر عامل هتل ضمن عرض تبریک این روز به سفیر پاکستان آقای عاصف علیخان دورانی  حضور ایشان و کلیه میهمانان عالیقدرو سفرای مختلف در هتل پارسیان استقلال را خوش آمد گفتند.

در این مراسم عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ذوالفقاری معاون امنیت انتظامی وزیر کشور و سفرایی از کشورهایی مختلف از جمله روسیه، ترکیه، رومانی، الجزایر،فیلیپین،ترکمنستان ، اندونزی، صربستان، اکوادور، اکراین، اسپانیا و ...، همچنین برخی از شخصیت‌های دیپلماتیک و نظامی کشورهای مختلف حضور داشتند.

این مراسم با سخنرانی «آصف علیخان دورانی» سفیر محترم پاکستان در تهران؛ آغاز شد. وی در سخنرانی خود گفت: از همگی شما سپاسگزارم که ما را در روز ملی پاکستان مفتخر نمودید. سال نو را به دولت و مردم ایران صمیمانه تبریک می گویم. نوروز شما مبارک.

وی افزود: ما روز ملی خود را جشن می گیریم تا عهد خود را برای ارتقای جامعه ای عاری از تبعیض؛ جامعه ای که در آن مردم از فرصت های یکسان برای سعادت و زندگی بر طبق باورهای خود دارند، تجدید نماییم. ما به دنبال ارتقای صلح و شکیبایی به عنوان راهی برای پیشبرد توسعه کشورمان و همسایگان خود هستیم. ما با تروریسم و تاریک اندیشی مبارزه می کنیم و ما رو به موفقیت هستیم.

سفیر پاکستان در ادامه گفت: خوشحالم به عرض برسانم روابط دوجانبه ما هر روز مستحکم تر می شود، بین دو کشور دیدار های سطح بالایی در سال گذشته انجام شد که همکاری دوجانبه و کشور را بیش از بیش افزایش داده است. دو کشور همکاری بی نظیری در سطح منطقه ای و بین المللی داشته اند. از سال گذشته تجارت دو جانبه ما ۳۵ درصد افزایش یافته است؛ کانال های بانکی دو کشور در حال تحکیم یافتن هستند. امیدواریم تجارت دوجانبه در سال آتی به ۵ میلیارد دلار برسد.

وی افزود: مایه بسی خوشحالی است که یادآور شوم که دو کشور ایران و پاکستان هر دو از اعضای سازمان همکاری اقتصادی هستند. این سازمان آینده روشنی داشته و پتانسیل بسیار بالایی  برای یکپارچگی اقتصادی در منطقه دارد. امیدورام که تکمیل موفقیت آمیز کریدور اقتصادی چین و پاکستان به عنوان هاب های ترانزیتی برای مناطق اطراف و فراتر از آن منجر به همکاری ایران و پاکستان شود.

در ادامه این مراسم رحمانی فضلی وزیر کشور به ایراد سخنرانی پرداخت. وی گفت: روز ملی جمهوری اسلامی پاکستان را به ملت و دولت پاکستان و جناب آقای آصف علی خان دورانی سفیر محترم پاکستان درتهران و همکاران ایشان تبریک عرض می نمایم. افتخار دارم در جمع عزیزانی هستم که به مناسبت روز ملی پاکستان و برای اعلام تبریک و شادباش به ملت و دولت جمهوری اسلامی پاکستان گرد هم آمده اند. همچنین افتخار داریم که امسال هفتادمین سال روابط بین دو جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، دو کشور برخوردار از اشتراکات فرهنگی، تمدنی، مذهبی و تاریخی گسترده را گرامی داریم.

اهتمام به توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگان از راهبردهای جدی سیاست خارجی تمامی دولت های جمهوری اسلامی ایران به ویژه دولت جناب آقای روحانی بوده و خواهد بود. از همین رو است که هر روز شاهد تعمیق بیشتر پیوندهای دوستانه و برادرانه میان دو کشور هستیم.

در پایان، مجددا روز ملی پاکستان را به برادران پاکستانی خود تبریک عرض نموده و بهترین آرزوها را برای ملت و دولت پاکستان از خدوند متعال خواستارم.

همچنین کیک گرامیداشت هفتاد و هشتمین سالروز روز ملی پاکستان با حضور سفرا و مقامات بریده شده و برای میهمانان سرو گردید و در پایان از میهمانان مراسم پذیرایی شام بعمل آمد.

همچنین سفیر پاکستان از ارائه سرویس و خدمات مدیران و کارکنان هتل استقلال در برگزاری مراسم مذکور تشکر و قدر دانی نموده و یادداشتی را به همین مناسبت در دفتر یادبود هتل نگاشتند.


١١:٤٩ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٣٧٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٢٩