بام تهران
حد فاصل انتهای خیابان ولنجک تا ایستگاه اول تله‌کابین توچال، بام تهران است؛ مکانی با هوای پاک و کوهستانی که فارغ از ترافیک و هیاهو، به ویژه در روزهای میانی هفته، امکان لذت بردن از مناظر شهر را از ساعت 5 بامداد تا ساعت 24 ایجاد نموده است.


امکانات رفاهی و تفریحی بام تهران
از جمله امکانات تفریحی و رفاهی ایجاد شده در بام تهران، انواع رستوران‌، زیپ‌لاین، سورتمه، میدی‌باس‌های برقی برای طی کردن مسیر قسمت پایینی بام تا قسمت اصلی و بالایی، بگ جامپینگ، بانجی جامپینگ، صخره نوردی، ترامپولین جامپینگ، زمین تنیس، اتاق فرار و سینمای پنج بعدی است.

بگ جامپینگ (Bag Jumping)
اگر ترس از ارتفاع ندارید، بگ جامپینگ در بام تهران را تجربه کنید؛ شما در بگ جامپینگ از یک ارتفاع بسیار زیاد یک برج می‌پرید و بسته به آن‌که چقدر در این کار مهارت دارید و از همه مهم‌تر چقدر شجاع هستید! می‌توانید ارتفاع خود را بلند تر در نظر گرفته و آدرنالین خو‌تان را بالا ببرید! برای فرود هم اصلا نگران نباشید! کیسه هوای نرم در زیر شما قرار دارد که با پرش روی آن می‌افتید.

بانجی جامپینگ (Bungee Jumping)
لذت معلق بودن در هوا را با بانجی جامپینگ بام تهران تجربه کنید و نگران امنیت این سرگرمی نباشید، وسایل به‌کار رفته همگی از استاندارد کافی برخوردار هستند..

صخره نوردی
صخره نوردی از دیگر تفریح‌های موجود در بام تهران است. این ورزش برای همه گروه‌های سنی مناسب بوده و هر کسی می‌تواند آن را امتحان کند.

ترامپولین جامپینگ (Trampoline Jumping)
شما در بام تهران، می‌توانید ساعت‌ها مشغول لذت بردن از ترامپولین باشید و اوقات هیجان انگیزی را سپری کنید..

سورتمه
بلند ترین سورتمه ایران در بخش شمالی بام تهران قرار دارد و همزمان در حدود ۲۵۰ نفر می‌توانند از آن استفاده کنند؛ امنیت این دستگاه کاملا تامین شده و قطعات آن استاندارد هستند.

زمین تنیس
زمین تنیس بام تهران برای استفادۀ آقایان و خانم‌ها با دو ورودی مجزا ایجاد شده است و تمامی افراد حرفه ای و غیر حرفه ای در این ورزش می‌توانند از آن استفاده کرده و نهایت لذت را ببرند، همچنین، درکنار زمین تنیس فروشگاهی برای تهیه وسایل مورد نیاز آن وجود دارد

سینمای ۵ بعدی بام تهران
اگر به بام تهران می‌روید، پیشنهاد می‌کنیم از این سینما دیدن کنید. این سینما دارای انواع افکت‌های هیجان‌انگیز و جالب با استانداردهای ایتالیا است و فضای جذابی برای کودکان و علاقمندان به آن است.

اتاق فرار
کیوب کلاب و یا همان اتاق فرار، مجموعه مفرحی است که قبل از ایستگاه اول توچال قرار دارد و می‌تواند شما را از لحاظ فکری به شدت به چالش کشیده و برای ساعتی اسباب سرگرمی‌تان را فراهم کند. اگر قبلا اتاق فرار را امتحان کرده باشید، متوجه خواهید شد که کیوب کلاب تهران گزینه بسیار مناسبی است.

زیپ لاین (Zip Line)
اگر ترسی از ارتفاع نداشته باشید، یکی از مهیج‌ترین تفریحات بام تهران تله سی اِژ ویا همان زیپ لاین است که به وسیلۀ آن مسافت حدود 200 متر را در اتفاع 60 متری طی می کنید، مسیری که از اولین ایستگاه (در نزدیکی رستوران چشمه) شروع می‌شود. به‌طور کلی، این مجموعه شامل تله‌کابین و اسکی می‌شود که در فصل زمستان برای شهروندان داخلی و گردشگران خارجی گزینه مناسبی برای تفریح محسوب می شود

دسترسی به بام تهران
با وسیله شخصی: اگر وسیله حمل‌ونقل شخصی دارید، برای رسیدن به بام تهران باید از بزرگراه چمرانِ شمال به خیابان یمن، خیابان ولنجک و سپس بام تهران بروید؛ در محل ورود به بام تهران پارکینگ خودرو و موتورسیکلت تعبیه شده است.
باوسیله حمل و نقل عمومی: باخط چهار اتوبوس تندروی تهران یا تاکسی‌هایی که از بزرگراه چمران عبور می‌کنند، به ایستگاه تابناک (پمپ بنزین ولنجک) رفته و از آنجا با تاکسی به بام تهران بروید و یا از تاکسی‌های خط میدان تجریش - بام تهران استفاده کنید.