تاریخچه صنعت هتلداری

‌این صنعت شاید یکی از قدیمی ترین تلاش های تجاری در جهان باشد، به طوری که قدمت مسافرخانه ها به شش قرن قبل از میلاد مسیح می رسد.

کاروانسراها

‌کاروانسراها در گذشته برای اسکان کاروان‌ها ساخته می‌شدند و امروزه از جاذبه‌های مطرح گردشگری هر منطقه به شمار می‌روند.

متلها

متل ها معمولاً در مکان های نزدیک به جاده ها و بزرگراه ها، اغلب در خارج از شهرها اما در امتداد مسیرهای توریستی محبوب محدود می شوند.

جهانگردان ایرانی

عیسی امیدوار به عنوان نخستین جهانگرد معاصر ایرانی که پیام صلح جهانی را با ایجاد دهکده‌ای جهانی برای مردم دنیا به ارمغان آورده است.

قدیمی ترین هتلها در ایران

اولین‌ها همیشه دارای جذابیت هستند. چه برای علاقمندان به تاریخ و فرهنگ و چه برای مسافرانی که به قصد بازدید از بناهای تاریخی به مقاصد گردشگری مختلف سفر می‌کنند.

بهترین موزه های ایران

موزه‌ها فرصتی منحصربه‌فرد را برای آشنایی با طیف گسترده‌ای از موضوعات مانند تاریخ، هنر، علم، فناوری و مردم‌شناسی فراهم می‌کنند..

شهرهای جهانی صنایع دستی ایران

در میان شهرها و روستاهای متعددی که در ایران وجود دارد؛ برخی به‌دلیل ویژگی متمایز و منحصربه‌فرد خود، بالاتر از بقیه ایستاده‌ و توانسته‌اند خود را در سطح جهانی مطرح کنند.

بزرگترین غارهای ایران

زیبا‌ترین و خطرناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری بخصوص در ایران غار‌ها می‌باشند، غار‌های راز آلودی که در دل کوه‌های مرتفع وجود دارند و بعضی از آن‌ها هنوز ناشناخته هستند..