پل طبیعت تهران
پل سه طبقۀ طبیعت یکی از مکان های دیدنی مهم ایران است که در منطقۀ عباس آباد و بزرگراه مدرس تهران واقع شده است. اگر هنوز به تهران سفر نکرده‌اید، می‌توانید با رزرو اتاق در هتل پارسیان استقلال، درمحل دسترسی مستقیم به بزرگترین پل عابر پیادۀ خاورمیانه مستقر شوید؛ این شاهکارمعماری مدرن که دارای نقاط پست و بلند بوده و 40 متر ارتفاع از سطح زمین و 300 متر طول دارد توسط خانم مهندس لیلا عراقیان طراحی شده و توانسته جوایز بین‌المللی در زمینه طراحی شهری را به دست آورد. این پل، پارک آب و آتش و پارک طالقانی را به هم متصل می‌کند و با وجود مناظرکوه و شهر، مکانی عالی برای عکاسی است؛ نورپردازی بی‌نظیر و ویژگی‌های منحصربه‌فرد این پل، لحظات جذابی را به بازدید کنندگان خود که عمدتاٌ ساعات عصر ویا شب خود را در کافه، رستوران و یا فضای پیاده روی آن آن سپری می نمایند ارایه می کند.

بخش‌‌های متفاوت پل طبیعت
با مراجعه به پل طبیعت می‌توانید از بخش‌های زیر لذت ببرید:
1- فودکورت:
طبقه اول پل، با دیوارهای شیشه‌ای خود، شامل فضاهایی مانند کافه، گالری، کافی شاپ، رستوران و ... است. در این طبقه می‌توانید انواع متفاوتی از غذاخوری‌ها و کافه‌ها را برای صرف صبحانه، ناهار وشام در میان رستوران‌های ایرانی و خارجی تجربه کنید و از تماشای چشم‌انداز زیبای اطراف لذت ببرید.
2-دیدن مناظری متفاوت از تهران:
ایستادن بر روی پل طبیعت شما ار با منظره‌ای باشکوه از تهران مواجه می نماید، در واقع پل در نقطه‌ای است که موارد زیر از بالای آن قابل مشاهده است:
• تمامی بزرگراه‌های تهران مانند بزرگراه مدرس، همت، حقانی و رسالت • مناظر جنگلی پارک طالقانی، برج‌های پارک آب‌وآتش، فانوس دریایی پارک بنادر و گنبد مینا • دامنه جنوبی البرز و کوه دماوند • سومین پرچم بزرگ جهان در پارک طالقانی برافراشته شد

نکات جالب در مورد معماری پل طبیعت
پایین‌ترین طبقه پل با مساحت حدود ۱۴۵۰ متر مربع توسط طبقه دوم و همچنین دیوارهای شیشه‌ای، برای فصول سرد و پرباران پوشانده شده است، در حالی که طبقه سوم با دو سکوی گرد در مسیر، بازدیدکنندگان را به گرفتن عکس‌های شگفت‌انگیز دعوت می‌کند. پل طبیعت مشرف به خط افق شمال تهران در مقابل رشته کوه‌های البرز است و ساختار پل، نوع خاصی از طراحی ارگانیک را نشان می‌دهد که دقیقاً به شکل شاخه‌های درهم تنیده درخت است. در این طراحی منحصر‌به‌فرد، اصول حفاظت از طبیعت کاملا رعایت شده است، این خاصیت از جمله ویژگی‌هایی است که در پارک های ملی و طبیعی فرانسه، کانادا، هلند، بلژیک، مالزی و استرالیا یافت می‌شود. اعمال فرم درختی بر روی ستون‌های پل و انتخاب نام طبیعت برای آن نشان‌دهنده تاکید بر پیوند دو فضای سبز و اتصال آنها به یکدیگر توسط پل است. کفپوش‌های چوبی و کامپوزیت‌های به کار رفته در پل ۱۰۰% قابل بازیافت هستند و به محیط زیست آسیب نمی‌رسانند.

ساعت بازدید و راه دسترسی به پل طبیعت
آدرس و راه‌های دسترسی به این پل به شرح ذیل است: آدرس: میدان ونک، بزرگراه حقانی، بعد از چهارراه جهان کودک، ساعت بازدید: ۶:۰ صبح الی ۱۲:۳۰ بامداد است .
راه‌های دسترسی:
• خودروی شخصی
مسیر اول: درمسیرغرب به شرق بزرگراه حقانی، پس از عبورازچهارراه جهان کودک، از خیابان علامه شهیدی (دیدار سابق) عبورکنید، این خیابان در ضلع غربی پارک آب‌وآتش واقع شده است و می‌توانید خودروی خود را در اطراف آن پارک کنید و یا از پارکینگ عمومی پارک آب‌وآتش استفاده کنید. مسیر دوم: درمسیرغرب به شرق بزرگراه حقانی، پس از عبورازچهارراه جهان کودک وخیابان علامه شهیدی (دیدار سابق)، سرعت خود را کم کنید و تابلوهای پیاده‌رو را به سمت پارک طالقانی دنبال کنید، پارکینگ، درست در ابتدای خیابان است و می‌توانید خودروی خود را پارک کنید.
• حمل و نقل عمومی:
1. مترو تهران: ایستگاه مترو حقانی نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این پل است. از آن ایستگاه به سمت پارک طالقانی بروید و مسیر پل را دنبال کنید.
2. اتوبوس بی آر تی: به وسیلۀ BRT به میدان ونک رفته وسپس به سمت پارک آب‌وآتش قدم بزنید و وارد پل شوید.
3. تاکسی: زمانی که می‌خواهید از هتل به پل طبیعت بروید، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. می‌توانید از تاکسیِ متروِ ونک - حقانی استفاده کنید و قبل از رسیدن به مترو در پارک آب‌وآتش پیاده شوید. همچنین می‌توانید از تاکسی‌های ونک از مسیر رسالت یا سید خندان استفاده کنید و سپس از پل عابر پیاده و بزرگراه عبور کرده و به سمت پارک بروید.